לקרוא פקס שהגיע בשבת

ראשי פורומים הלכה לקרוא פקס שהגיע בשבת

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מנהל לפני 3 שנים, 9 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #4417 תגובה

אורח

בהלכה ששלחתם לפני שבועיים, כתוב בזה"ל: מי שיש לו מזכירה אלקטרונית הפתוחה בכל ימות החול, יכול להשאירה מופעלת גם בשבת, ואין צורך לנתק את שירות המזכירה הנ"ל, וכן מי שיש לו מכשיר פאקס, מותר לו להשאירו פתוח בשבת, ואין צורך לנתקו בערב שבת, והמחמיר בכל אלה תבא עליו ברכה. ע"כ.

הבנתי שמותר להשאיר פקס מחובר והפקס יכול קבל הודעת פקס כל עוד זה פועל באופן אוטומטי.
    האם מותר לקרוא פקס שהגיע בשבת?
    אני חושב שאותו שאלה אפשר לשאול לגבי מסרון שמגיע לטלפון. כלומר כל עוד המסך נדלק לבד וההודעה מוצגת האם מותר לקרוא אותה?

ברור לי שעדיף להימנע ולקדש את השבת בניתוק ומנוחה אבל יתכן שאני מחכה להודעה לגבי בריאותה של קרובת משפחה אשר נמצאת בחו"ל או משהוא כזה.

#4418 תגובה

מנהל
    Keymaster

שלום וברכה!

הגאון הראש"ל רבי יצחק יוסף שליט"א, בספר ילקוט יוסף שבת א' (המהדורה החדשה) סימן רמו עמוד רס, כתב שמותר להשאיר את הפקס בשבת פתוח, אך לא יקרא את ההודעות בשבת עצמה. ע"כ.

הוא הדין לגבי המסרון שמגיע לטלפון. יש לקרוא את ההודעות רק לאחר השבת.

אם מדובר במצב בריאותי חמור, הדורש תפילה מידית, וכן אם כל עוד שלא קוראים את ההודעה אז יש צער גדול בשבת, יש לעשות שאלת חכם.

בברכה
    מנהל מפעל שונה הלכות

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־לקרוא פקס שהגיע בשבת
פרטים: